برادر پروژه بازیگر قرارداد بازیگران اخبار فرهنگی و هنری

برادر: پروژه بازیگر قرارداد بازیگران اخبار فرهنگی و هنری

گت بلاگز اخبار فرهنگی و هنری «ترک افغانستان» پرهزینه‌ترین فیلم روسیه در سال ۲۰۱۸

به گزارش مهر، لوکو فیلمز با همکاری پاول لونگین کارگردان کهنه کار روسی فیلم «ترک افغانستان» را راجع به جنگ شوروی-افغانستان می سازد. از این فیلم به عنوان پرهزینه

«ترک افغانستان» پرهزینه‌ترین فیلم روسیه در سال ۲۰۱۸

«ترک افغانستان» پرهزینه ترین فیلم روسیه در سال ۲۰۱۸

عبارات مهم : روسیه

«ترک افغانستان» پر هزینه ترین فیلم سینمای روسیه در سال ۲۰۱۸ خواهد بود.

به گزارش مهر، لوکو فیلمز با همکاری پاول لونگین کارگردان کهنه کار روسی فیلم «ترک افغانستان» را راجع به جنگ شوروی-افغانستان می سازد. از این فیلم به عنوان پرهزینه ترین فیلم روسیه در سال ۲۰۱۸ یاد شده است است.

این فیلم با بودجه ۱۵ میلیون دلاری ساخته می شود و کار فیلمبرداری آن اکتبر تمام شد. با توجه به شرایط بی ثبات افغانستان زیاد صحنه های فیلم در تاجیکستان، قزافستان و داغستان فیلمبرداری شده است است.

این فیلم در ماه نوامبر با اکران گسترده در هزار سالن سینما در روسیه روی پرده می رود.

داستان این درام جنگی که بر مبنای رویدادهای واقعی ساخته شده است در سال ۱۹۸۹ می گذرد که ارتش شوروی شروع به خروج از افغانستان کرد. در این فیلم داستان پسر ژنرال واسیلی که خلبانی به نام آلکساندر است در مرکز توجه قرار داد. او به وسیله مجاهدین افغانستان بعد از سقوط هواپیمایش ربوده شد. جهت بازگرداندن این اسیر به کشورش، یک گروه خاص مامور شدند.

گفته شده است بیرون بردن ارتش شوروی از افغانستان، آغازگر بحرانی بود که دو سال بعد به فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی منجر شد.

لونگین گفته است با همکاری نزدیک با مورخان و کهنه کاران جنگ این فیلم را ساخته است و قصد داشته تا تصویری واقعی از این جنگ را ارایه کند. این کارگردان با سابقه همچنین دسترسی به تجهیزات نظامی از جمله هلیکوپترها و تانک هایی که در جنگ کاربرد داشتند، داشته و از آنها در تصویرهای خود استفاده کرده است.

این کارگردان افزود در ورای داستان جنگ شوری-افعانستان قصد داشته تا از بی معنی بودن و بی رحم بودن جنگ های جاری حرف بزند که بدون در نظر گرفتن اوضاع اجتماعی، یا اوضاع مذهبی، همه را نابود می کند.

لونگین با چندین فیلم خود راهی جشنواره کن شده است است که «تزار» که در بخش نوعی نگاه ۲۰۰۹ نمایش داده شد و «تاکسی بلوز» که جایزه عالی ترین کارگردانی را برد، از جمله آنهاست. فیلم «اوسرتوف» وی در سال ۲۰۰۷ در جشنواره فیلم ساندنس به نمایش درآمد.

«ترک افغانستان» پرهزینه‌ترین فیلم روسیه در سال ۲۰۱۸

واژه های کلیدی: روسیه | داستان | داستان | کارگردان | افغانستان | کارگردانی | افغانستان | اخبار فرهنگی و هنری

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs